استخدام سازمان آتش نشانی مازندران سال ۹۴

استخدام سازمان آتش نشانی مازندران سال ۹۴

 

رشته شغلیمحل جغرافیائی خدمتتعداد مورد نیازجنسیت مردشرایط احراز
راننده وسائط نقلیه تندروی سنگین آمل ۶ *

– دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات کامل متوسطه

– فوق دیپلم در تمام گرایش های یکی از رشته های مدیریت عملیات امداد و سوانح ، مدیریت عملیات امداد و نجات ، مدیریت امور امداد ، ایمنی وآتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق وحوادث ، پیشگیری و ایمنی در برابر حریق و حوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای ، تربیت بدنی ، برق ، تأسیسات ، مکانیک ، مخابرات ، کامپیوتر.

* دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان این رشته شغلی الزامی است .

بابل ۸ *
بهشهر ۳ *
چالوس ۲ *
چمستان ۲ *
خرم آباد ۲ *
ساری ۱۵ *
سلمان شهر ۲ *
شیرود ۲ *
عباس‌آباد ۱ *
قائمشهر ۸ *
کلاردشت ۱ *
کیاسر ۱ *
محمودآباد ۲ *
مرزن آباد ۱ *
کاردان آتش نشان آمل ۵ *

دارابودن گواهینامه فوق دیپلم در تمام گرایش های یکی از رشته های مدیریت عملیات امدادوسوانح ، مدیریت عملیات امدادونجات ، مدیریت امور امداد ایمنی وآتش نشانی ، مدیریت عملیات حریق وحوادث ، پیشگیری وایمنی در برابر حریق وحوادث اطفاء حریق ، امداد و نجات ، بهداشت حرفه ای ، تربیت بدنی ، برق ، تأسیسات ، مکانیک ، مخابرات ، کامپیوتر

* دارا بودن گواهینامه رانندگی پایه دو برای دواطلبان این رشته شغلی الزامی است .

بابل ۸ *
بهشهر ۱ *
ساری ۱۸ *
قائمشهر ۷ *
کلاردشت ۱ *
مرزن آباد ۱ *

نکته : افرادی که مدارک تحصیلی یک مقطع بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارند می توانند مشروط به ارائه تعهد نامه مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در احکام صادره ، در آزمون شرکت نمایند .
الف- شرایط عمومی استخدامی
۱- داشتن حداکثر بیست و پنج ( ۲۵ ) سال تمام سن در اولین روز ثبت نام برای رشته شغلی کاردان آتش نشان
* داشتن حداکثرسی ( ۳۰ ) سال تمام سن در اولین روز ثبت نام .برای رشته شغلی وسائط نقلیه تندرو سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین ).
۲- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران .
۳- دارا بودن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت غیرپزشکی قانونی .
۴- عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانی
۵- نداشتن سابقه محکومیت جزایی مؤثر
۶- نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی به موجب آراء مراجع قانونی.
۷- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که در آن شغل استخدام می شود .
۸- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی بر اساس جدول شرایط احراز .
۹- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
۱۰- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
تبصره ۱- داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین) می‌بایست دارای گواهینامه پایه یک و برای رشته شغلی کاردان آتش نشانی دارای گواهینامه رانندگی پایه دو در زمان ثبت نام باشند.
تبصره ۲- شرکت شهرداران و دهیاران فعلی به شرط دارا بودن شرایط مربوط در آزمون استخدامی بلامانع است.
تبصره ۳- کارکنان قراردادی واحد های آتش نشانی و سازمان های آتش نشانی شهرداریها و کارکنان شرکت های طرف قرارداد با شهرداری در واحد ها و یا سازمان های آتش نشانی که تا قبل از سال ۱۳۹۰ بطور تمام وقت با پراخت حق بیمه اشتغال دارند ، می‌توانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون شرکت نمایند.
تبصره ۴- داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین (برای تصدی پست آتش نشان راننده سنگین) می‌توانند با مدرک تحصیلی پایان دوره متوسطه در آزمون رشته مذکور شرکت نمایند.

ب- شرایط اختصاصی استخدام
۱- داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی می‌باشند و همچنین معلولین ، مجاز به شرکت در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی نمی‌باشند.
۲- داوطلبان استخدام در آزمون مشاغل عملیاتی آتش نشانی می بایست علاوه بر آزمون تخصصی در آزمون عملی حائز شرایط لازم شوند .
۳- داوطلبان نمی توانند از مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی سایر دستگاه های اجرایی و بازنشسته یا بازخرید خدمت باشند.
۴- پذیرفته شدگان نهایی موظفند حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری پس از اعلام رسمی استانداری نسبت به ارائه مدارک لازم و تکمیل پرونده و ارائه تعهد محضری هفت ( ۷ ) ساله برای عدم هرگونه انتقال و ماموریت به سایر شهرداری ها و سازمان های وابسته و نیزدستگاه های اجرایی دیگر اقدام نمایند.عدم مراجعه و ارائه مدارک لازم در مهلت مقرر به منزله انصراف وی از استخدام تلقی خواهد شد .
۵- موارد زیر به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد .
الف – داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل ( از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱لغایت ۱۳۶۷/۵/۲۹)، به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمنده گان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد حق علیه باطل .
ب – اعضای خانواده شهدا، آزادگان، مفقودالاثرها، جانبازان (همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان ۵ سال سن.
ج – داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروه‌های ضد انقلاب درآمده‌اند به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه.
د – داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه، مؤسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها ، شرکت های بیمه دولتی ، شهرداری ها ، مؤسسات و شرکت های تابعه و وابسته به آن موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و همچنین مؤسسات و شرکت های ملی و مصادره شده و مؤسساتی که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‏کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‏های تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.
لازم به ذکر است سابقه خدمتی افرادی که در شرکت های طرف قرارداد شهرداری ها قراردارند مشمول این بند نمی باشند به استثناء کارکنانی که بطور تمام وقت با پرداخت حق بیمه در شرکت های طرف قرارداد با شهرداری که تا قبل از ابتداء سال ۱۳۹۰ در واحدها و یا سازمانهای آتش نشانی اشتغال داشته اند.
ه – داوطلب بومی به داوطلبی گفته می شود که دارای حداقل یکی از وی‍ژگی های زیر باشد :
• شهر محل صدور شناسنامه داوطلب یا همسر وی با شهر مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد.
• داوطلب حداقل چهار (۴) سال از سنوات تحصیلی ( ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان و یا دانشگاه ) را بصورت متوالی یا متناوب در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام طی کرده باشد .
• همسر و فرزندان کارمندان رسمی و پیمانی دولت و یا نیروهای مسلح ( اعم از شاغل و یا بازنشسته ) که شهر محل خدمت فعلی یا بازنشستگی آنان با محل مورد تقاضا برای استخدام یکسان باشد .
• داوطلب یا پدر ، مادر و یا همسر وی ، حداقل چهار ( ۴ ) سال سابقه پرداخت حق بیمه در شهر محل مورد تقاضا برای استخدام را داشته باشد . پرداخت حق بیمه به مدت تعیین شده صرفاً توسط یکی از موارد مذکور قابل احتساب است .
تبصره ۱ – مبنای استان و شهرستان برای تعیین بومی بودن ، تقسیمات کشوری در زمان ثبت نام می باشد .
تبصره ۲ – در صورتیکه شهرداری متقاضی استخدام در شهرستان یا استانی قرار داشته باشد که شهر داوطلب در آن شهرستان و یا استان واقع باشد ، داوطلب به ترتیب مشمول مزایای داوطلبین بومی شهرستان و استان خواهد بود.
ج : ثبت نام و مدارک مورد نیاز :
۱- داوطلبان می توانند تنها در یک رشته شغلی و در شهرهای مختلف یک استان به ترتیب اولویتی که در هنگام ثبت نام اعلام می نمایند حداکثر تا سه گزینه محل جغرافیایی مورد تقاضا را انتخاب و از طریق سایت استانداری (www.ostan-mz.ir) و بصورت اینترنتی ثبت نام کنند.
۲- شروع ثبت نام از ساعت ۹ صبح روز یک شنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۲/۰۶ لغایت ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ به مدت ۱۰ روز می باشد.
۳- داوطلبان استخدام می بایست عکس پرسنلی ۴*۳ خود را با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت jpg و حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت در رایانه اسکن نموده و آنرا در قسمت مربوط در سایت وارد نمایند.
۴- واریز وجه به مبلغ سیصد و بیست هزار ریال (۳۲۰،۰۰۰ریال) به نام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مرکز استان از طریق درگاه اینترنتی به عنوان حق شرکت در آزمون استخدامی داوطلبان استخدام پرداخت نمایند ( ایثارگران از پرداخت۵۰% مبلغ مذکور و فرزندان شاهد از واریزوجه مذکور معاف می باشند) و نهایتا پس از بررسی مجدد صحت اطلاعات درج شده و تایید مراتب توسط سایت، شماره رهگیری خود را برای پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه اخذ و نزد خویش نگهداری نمایند.
۵- کارت ورود به جلسه آزمون استخدام از تاریخ ۱۳۹۴/۲/۲۸ تا ۱۳۹۴/۳/۱ از طریق وب سایت استانداری مازندران ( www.ostan-mz.ir ) به داوطلبان ارائه می شود.
۶- زمان برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ ساعت ۸:۳۰ صبح است و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان درج خواهد شد.
۷- داوطلبان می‏بایست اطلاعات مورد نیاز را در سایت و در قسمت‏های مربوطه درج نموده و مدارک ذیل را پس از اعلام نتایج نهایی آزمون ( سه برابر ظرفیت ) جهت تطبیق با اطلاعات زمان ثبت نام ارائه نمایند : ( اسامی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت و زمان دریافت مدارک متعاقبا از طریق سایت استانداری اعلام می‏گردد )
• ارائه پرینت ثبت نام اولیه و گواهی پرداخت اینترنتی حق ثبت نام شرکت در آزمون .
• اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی
• اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه ( در صورت داشتن توضیحات کلیه صفحات)
• اصل وتصویر کارت ملی ( پشت و روی کارت )
• اصل و تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت غیر پزشکی .
• مستندات ایثارگری و سوابق پرداخت بیمه در شهرداری ها، سازمان های وابسته و دهیاری ها.
• مستندات مربوط به قهرمانان ورزشی ( قهرمان مسابقات المپیک ، جهانی ، آسیایی ، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور )
• اصل و تصویرگواهینامه رانندگی پایه یک برای داوطلبان رشته شغلی راننده وسائط نقلیه تندرو سنگین درپست آتش نشان (راننده).
• اصل و تصویر گواهینامه رانندگی پایه دو برای داوطلبان رشته شغلی کاردان آتش نشانی .
• سه قطعه عکس ۴*۳ همانند عکس ارسالی از طریق سایت اینترنتی .
د : مواد آزمون تخصصی :
آزمون تخصصی در هر رشته شغلی به صورت چهارگزینه ای و به تعداد ۱۲۰ سؤال شامل ۹۰ سوال بصورت کاربردی و تخصصی در حوزه رشته شغلی مربوط و ۳۰ سوال برای سنجش هوش ، سرعت ، دقت و استعداد یادگیری با احتساب نمره منفی می باشد.

ه : اعلام نتایج
اسامی داوطلبان پذیرفته شده برای شرکت در آزمون عملی در سایت رسمی استانداری www.ostan-mz.ir

( معاونت هماهنگی امور عمرانی – دفتر امور شهری و شوراها ) بعد از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.

و – تذکرات
۱- پنج درصد ( ۵ % ) سهمیه استخدامی به ایثارگران و خانواده های آنان شامل رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان ، آزادگان کمتر از یک سال اسارت و همسر و فرزندان آنان ، جانبازان و همسر و فرزندان آنان و خواهران و برادران شهدا اختصاص دارد . انتخاب ایثارگران در حد سهمیه تعیین شده ( ۵ % ) به ترتیب امتیاز کسب شده از بین ایثارگران واجد شرایط که حد نصاب لازم در آزمون تخصصی و حد نصاب در آزمون عملی را کسب نموده باشند و مراحل آزمون عملی را با موفقیت طی نموده باشند ، انجام خواهد شد .
۲- استانداری می تواند حداکثر ده درصد ( ۱۰ % ) نیازهای استخدامی شهرداری ها را به قهرمانان ورزشی مشمولین ماده دو آیین نامه تسهیلات تشویقی رتبه اول تا سوم مصوب ۱۳۷۶ هیات وزیران ( قهرمان مسابقات المپیک ، جهانی ، آسیایی ، دانشجویان جهان و قهرمانی کشور ) که به تایید وزارت ورزش و جوانان می رسد در آتش نشانی به شرط داشتن شرایط عمومی ورود به خدمت و اخذ حد نصاب از آزمون تخصصی و آزمون عملی اختصاص دهد .
۳- داوطلبان شاغل در واحد ها یا سازمان های آتش نشانی شهرداری ها در شهر ، شهرستان و استان مورد تقاضا مشروط به دارا بودن سابقه پرداخت بیمه در واحدها یا سازمان های آتش نشانی شهرداری ها تا ۱۲۰ روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تخصصی و کتبی از اولویت استخدام برخوردارند .
۴- دهیاران ، شهرداران ، فرزندان کارکنان فوت شده حین خدمت در شهرداری یا سازمان های وابسته ، یا فرزندان کارکنان از کار افتاده کلی دائم حین خدمت در شهرداری یا سازمان های وابسته ، افراد بومی شهر ، شهرستان و استان شهر متقاضی استخدام از اولویت استخدام برخوردارند.
۵- امتیاز آزمون تخصصی با « ضریب ۱ » و امتیاز عملی با « ضریب ۲ » محاسبه می شود .
۶- در صورت مساوی بودن امتیاز کسب شده داوطلبان ، اولویت معرفی به گزینش به ترتیب با شاغلین قراردادی و بومی شهرداری ، شهرستان و استان می باشد .
۷- داوطلبان می توانند حداکثر ظرف مدت دو هفته پس از اعلام نتایج اعتراض خود را به استانداری برای بررسی و اعلام نظر ارائه نمایند پس از مدت مذکور به اعتراض داوطلبان ترتیب اثر داده نخواهد شد .
۸- چنانچه در هر مرحله از مراحل آزمون محرز شود دواطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع اعلام نموده یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد از انجام مراحل بعدی محروم خواهد شد و مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی و یا ارسال مدارک بصورت ناقص بر عهده داوطلب خواهد بود.در اینصورت خسارات و هزینه تحمیل شده برابر مقررات از دواطلب اخذ خواهد شد .
۹- به مدارک ارسالی توسط دانشجویان و دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارک در رشته های غیر مرتبط و معادل ( به استثنای دارندگان مدارک تحصیلی معادل صادره از دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور که در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش کشور شرکت نموده و قبول شده اند و گواهی مبنی بر ادامه تحصیل در مقطع بالاتر با ارزش علمی دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
• افرادی که مدارک تحصیلی یک مقطع بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده دارند می توانند مشروط به ارائه تعهد نامه مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی بالاتر در احکام صادره ، در آزمون شرکت نمایند .
۱۰- انتخاب نهائی پذیرفته شدگان آزمون پس از موفقیت درکلیه مراحل آزمون تخصصی آزمون عملی و گزینش صورت خواهد گرفت.

برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

آخرین ویرایش: 1394/09/21
 
 
 

دیدگاه خود را بیان کنید