زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی 95-94

زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی 95-94
شرایط عمومی و تعهدات دانشجویان

زمان ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال دوم سال تحصیلی 95-94، مطابق با  زمان مندرج در آیین نامه از  مورخ 1394/09/15 لغایت 1394/09/30 می باشد.

دانشجوی گرامی تاکید می گردد قبل از ثبت نام در سامانه، مفاد این تعهدنامه را به دقت مطالعه نموده و در صورت دارا بودن شرایط و پذیرش مفاد تعهد نامه، با مطالعه دقیق آیین نامه مندرج در سامانه، نسبت به انتخاب گزینه مورد نظر خود اقدام نمایید. بدیهی است با پذیرش این تعهد نامه مسئولیت کلیه اطلاعات ثبت شده و رعایت ضوابط پذیرفته شده تلقی می گردد و در صورت اثبات خلاف آن و عدم رعایت ضوابط در هر مقطع از رسیدگی نسبت به لغو درخواست اقدام خواهد شد.

امكان ثبت درخواست براي پذیرفته شدگان نیمسال دوم 95-94 وجود ندارد (به استثناء مواد 2, بند 2-3 از ماده 3 و ماده 9 مذکور در آئین نامه ( . متقاضیان نقل و انتقالی که پذیرفته شده نیمسال اول 94 می باشند،  درخواست های خود را می توانند از مورخ 94/09/19 در سامانه نقل و انتقال ثبت نمایند.

ثبت درخواست انتقال یا میهمانی کلیه دانشجویان متقاضی فقط از طريق سامانه نقل و انتقالات دانشجويي امكان پذير است.

ثبت درخواست در هر ترم فقط يكبار امكان پذیر می باشد. 
ثبت درخواست میهمانی -انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد.  پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با درخواست ، هزينه بررسي مسترد نخواهد شد.  

در صورت تأييد نهايي امكان ويرايش درخواست وجود نخواهد داشت.  

 

ثبت درخواست در سامانه به منزله موافقت با انتقال يا ميهماني نمی باشد.

 

در صورت اثبات عدم صحت مدارک ارسالی متقاضی در هر مرحله از تحصیل، درخواست وی لغو و مطابق با آیین نامه انضباطی دانشجویی در این خصوص صدور رأی خواهد شد.

  انتقال يا ميهماني دانشجويان در صورت نداشتن منع آموزشي و تأييد صحت مدارك و مستندات ارسالي دانشجو توسط واحد دانشگاهي امكان پذير است.

   با توجه به محدودیت ظرفیت میهمانی و انتقال و در الویت قرار گرفتن متقاضیانی که در روزهای ابتدایی ثبت نام نموده اند، حتي الامكان از به تعويق انداختن ثبت درخواست خود به روزهاي پاياني خودداري نماييد.  بدیهی است پس از اتمام زمان ثبت نام، امکان رفع نقص و مغایرت وجود ندارد.

 مجوز انتقال بر اساس مواد 1، 2، 6 و 9 آیین نامه و وجود رشته، مقطع، گرایش تحصیلی و سال ورود در واحد دانشگاهی مقصد امکان پذیر است.

 ثبت درخواست برای دانشجویان دوره دکتری تخصصی ممنوع می باشد. به استثناء متقاضیان واجد شرایط ماده 2 (شاهد و ايثارگران).

 نقل و انتقال دانشجويان واحدهاي بين الملل و برون مرزي طبق آيين نامه ممنوع است.

 انتقال دانشجو در تمامی مواد آیین نامه در نيمسال آخر تحصيل ممنوع مي باشد.

 ثبت درخواست جهت اخذ پایان نامه به صورت میهمانی ممنوع می باشد (بر اساس بخشنامه شماره 11/2420 مورخ 1394/09/10 ) و دانشجویانی که پروپوزال آنها در واحد مقصد در نیمسال های گذشته تصویب شده است، می بایست با بارگذاری تصویر تاییدیه پروپوزال نسبت به ثبت درخواست میهمانی خود در سامانه اقدام کنند

 نقل و انتقال دانشجویان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور در کلیه مواد آیین نامه ممنوع می باشد .

  نقل و انتقال از واحد الکترونیک به سایر واحدهای دانشگاهی ممنوع می باشد.

نقل و انتقال دانشجویان و پذیرفته شدگان خودگردان در تمامی مواد آیین نامه ممنوع می باشد

 با توجه به تفاسیر متفاوت از احکام صادره از مراجع قضایی، ضابطه حکم سرپرستی ( ماده 4)  از آیین نامه نقل و انتقالات حذف گردید.

 درخواست نقل و انتقال دانشجویان اتباع بیگانه از طریق واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین الملل دانشگاه قابل بررسی می باشد.

  درخصوص ماده دو آیین نامه نقل و انتقالات علاوه بر واجدین شرایط ماده 62 قانون جامع ایثارگران، دانشجویان مشروحه زیر نیز می توانند از طریق ثبت ماده دو در سامانه نقل و انتقالات درخواست میهمانی نمایند :

 الف – جانبازان ده درصد و بالاتر و همسر و فرزندان ایشان ( تنها مدرک ایثارگری بنیاد شهید قابل قبول می باشد ) .

 ب- خواهر و برادر شهید ( با ارائه کارت و معرفی نامه از بنیاد شهید ).

 ج – رزمندگان دارای شش ماه و بیشتر حضور داوطلبانه در جبهه تا قبل از تاریخ 1367/04/24با ارائه کارت و معرفی نامه از یگان مربوطه .

 لیست رشته شهرهایی که امکان انتقال یا میهمانی در آن وجود ندارد :

 

ردیف

رشته

نام واحد

1

پزشکی

بین الملل کیش

2

دندانپزشکی

بین الملل کیش

3

پزشکی

بین الملل قشم

 در صورتی که بنا به علل خاص که در موارد موجود آئین نامه پیش بینی نشده باشد، دانشجو می تواند با ذکر دقیق علت درخواست و بارگذاری مدارک مربوطه، از طریق ماده12(فاقدین شرایط) درخواست یک ترم میهمانی خود را ثبت و در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص، براساس بخشنامه شماره 42/15319 مورخ 1394/03/18، جهت تأمین هزینه واحد مبدا،  ملزم به پرداخت شهریه مطابق جدول ذیل به واحد مبدا می باشد.

 

ردیف

مقطع

مبلغ (ریال)

1

کاردانی

3،000،000

2

کارشناسی

5،000،000

3

کارشناسی ارشد

10،000،000

4

دکتری

20،000،000

لینک سامانه ثبت نام و شرایط

آخرین ویرایش: 1394/09/20
 
 
 

دیدگاه خود را بیان کنید