دانلود پروژه منابع تغذيه سوئيچينگ

توضیحات محصول

دانلود پروژه منابع تغذيه سوئيچينگ

 

انواع منابع تغذيه

منبع تغذيه خطي

منابع تغذيه خطي منابعي هستند كه عنصر كنترل آن ها در ناحيه فعال از عملكرد خود قرار دارد. اين عنصر به صورت سري يا موازي با بار قرار مي گيرد و با دريافت فيدبك از خروجي، ميزان ولتاژ و جريان بار خروجي را تنظيم مي كند به گونه اي كه ولتاژ خروجي در يك سطح از پيش تعيين شده ثابت باقي بماند. معمولاً عنصر كنترل در اين دسته از منابع يك ترانزيستور دو قطبي است كه با تنظيم جريان بيس آن ميزان جريان رسيده به بار كنترل مي شود. بلوك دياگرام ساده شده اين نوع منبع تغذيه در شكل نشان داده شده است.

 

1-1-1مزاياي منابع تغذيه خطي

مزاياي يك منبع تغذيه خطي به شرح زير است:

1- پايداري زياد.

2- نويزپذيري پايين.

3- تثبيت عالي.

4- نوسان كم خروجي.

1-1-2 معايب منبع تغذيه خطي

معايب يك منبع تغذيه خطي به شرح زير مي باشد:

1- بازده كم تر از 50% (در توان هاي نسبتاً زياد). راندمان منبع تغذية خطي معمولاً كم است دليل آن افت ولتاژ و در نتيجه اتلاف توان در عنصر كنترل است.

2- حجم زياد. يكي از معايب منبع تغذية خطي حجم زياد آن به ويژه در توان زياد است. دليل اصلي حجيم شدن اين منابع دو عامل ذيل است:

الف) بزرگ بودن ترانس كاهنده ورودي

ب) نياز به گرماگيرهاي[1] بزرگ به دليل تلفات زياد در عنصر كنترل

 

1-1-2-1 بزرگ بودن ترانس كاهندة ورودي

همان گونه كه بيان شد يكي از دلايل حجيم شدن منبع تغذيه خطي بزرگ بودن ترانس كاهندة ورودي آن مي باشد. اين ترانس به دلايلي نمي تواند از بلوك دياگرام كنار گذاشته شود. ترانس سبب مجزاسازي[2] مدار خروجي از ورودي مي شود و از طرفي براي جلوگيري از تشعشع مدار و جلوگيري از نفوذ ميدان هاي الكترومغناطيسي خارجي مجبوريم كه زمين مدار را به بدنة منبع تغذية خطي متصل كنيم و در صورت نبود ترانس خطر برق گرفتگي براي كاربر وجود دارد.

3- عدم توانايي فشرده سازي به ويژه براي بهره‌وري بالا.

4- زمان نگهداري[3] نسبتاً كوچك.[1] . Heatsink

[2] . Isolation

[3] . Hold time

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول