دانلود پروژه تاثیر تنش آبی بر برخی خصوصیات مرفولوژیک و فیزیولوژیک ارقام پنبه

توضیحات محصول

دانلود پروژه تاثیر تنش آبی بر برخی خصوصیات مرفولوژیک و فیزیولوژیک ارقام پنبه

 

1- استاد راهنما  دکتر محمد برزعلی

 

امضاء

2- استاد مشاور دکتر جهانفر دانشیان

 

امضاء

3- استاد داور دکتر

 

امضاء

4- مدیر گروه آموزشی دکتر

 

امضاء

5- نماینده معاونت پژوهشی

 

امضاء

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سپاسگزاری

    اكنون كه به حول و قوه حضرت حق قابليت كسب نمودم تا اين خطير را به سر منزل مقصود رسانم، براى سپاس از اين نعمت بى‏منتها و زكوة چنين سرمايه پربركت بر آن شدم كه از باغبانان بوستان علم كه اين اندك نبشته‏هاى ناچيز حاصل بهره‏ورى اين حقير از روشنايى تابنده اين بزرگواران و طراوات بهار گونه آنهاست، تقدير نمايم. هر چند قلم‏زدن در حيطه اين عزيزان درخور كلام و در بضاعت اين قلم نيست اما اين مطلب باعث نمى‏شود كه از اين سرچشمه مهر، عطوفت و ايثار جرعه‏اى كام نگيرم چرا كه:   آب دريا را اگر نتوان كشيد  هم به قدر تشنگى بايد چشيد.

    بدينسان از استاد راهنماى ارجمند اين پايان‏نامه آقاي دكتر محمد برزعلی كه با دقت و حوصله زائدالوصف، راهنمايى‏هاى ارزنده‏اى را در جهت تدوين و نگارش اين تحقيق ارائه نمود و از استاد مشاور محترم آقای دكتر جهانفر دانشیان كه تصحيح آن را متقبل شده‏اند و نظرات گرانسنگى را در تكوين اين مجموعه ابراز نمودند، سپاسگزارى مى‏نمايم. همچنين از داور گرامى اين پايان‏نامه كه قبول زحمت كرده و بازخوانى اين تحقيق را بر عهده گرفتند تشكر مى‏كنم.

    مراتب امتنان خود را از كليه اساتيد گروه کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان كه از محضر علم و ادب آنها كسب فيض نمودم و نيز از کارمندان شریف معاونت پژوهشی، آموزشی و تحصیلات تکمیلی ابراز مى‏دارم.

    در اينجا، برخود واجب مى‏دانم از زحمات ارزشمندى كه مسئولين محترم موسسه تحقیقات پنبه کشور متحمل شده‏اند، تقدير نمايم.  در پايان اميد آن دارم كه اين سعى و تلاش مقبول درگاه ايزد منان و موردپسند اهل نظر قرار گيرد.

 

                                  و من ا... التوفیق

                                  پائیز 1388

                                  محمد اسلامی

 

 

 

تقدیم به 

                             پدر و مادر مهربانم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاثیر تنش آبی بر برخی خصوصیات مرفولوژیک و فیزیولوژیک ارقام پنبه 

چکیده:

بمنظور ارزیابی اثر تنش آبی بر ارقام پنبه آزمایشاتی در سه بخش مجزا در سال 1387 در موسسه تحقیقات پنبه کشور در منطقه علی آباد کتول به اجرا در آمد. ارزیابی در مطالعه آزمایشگاهی و گلخانه ای اثر تنش خشكي بر جوانه زني و رشد گياهچه ارقام پنبه به اجرا در آمد. در هر دو فاز آزمایشگاهی و گلخانه ای تحقیق در قالب آزمایش فاکتوریل بر پایه طرح کاملاً تصادفی با دو عامل تنش خشکی و رقم با 4 تکرار انجام پذیرفت. بمنظور اعمال تنش خشکی در شرایط جوانه زنی از چهار پتانسیل اسمزی با سطوح صفر، 4/0- ، 8/0- و 6/1- مگاپاسکال (با استفاده از ماده –D مانیتول) و سه سطح بدون تنش، تنش متوسط و تنش شدید خشکی در مطالعه گلخانه ای در نظر گرفته شد. ارقام در هر دو آزمایش یکسان و عبارت بودند از: ساحل، تابلادیلا، سای اکرا، No-200 ، بومی هاشم آباد و بومی کاشمر.در فاز گلخانه ای نیز با توجه به مرحله رشدی ارقام بعد از 35 تا 45 روز از کاشت در گلدانها و بعد از اِعمال دو بار سطوح تنش خشکی برگیاهچه ها یادداشت برداریهای مربوطه انجام پذیرفت. نتایج آزمون جوانه زنی نشان داد سای اکرا بالاترین درصد جوانه زنی کل و سرعت جوانه زنی را دارا، ولی با این وجود مقدار جوانه زنی رقم No-200 در روز چهارم از رقم سای اکرا بیشتر بود. در مطالعه گلخانه ای ایجاد تنش باعث کاهش معنی دار وزن تر برگ گردید. ارتفاع بوته ها و کلروفیل کل برگ تحت تاثیر یکسان سطوح اول و دوم تنش خشکی قرار گرفته ، اما بالاترین مقدار کلروفیل تحت شرایط تنش خشکی حاصل گردید بهترین شرایط رشدی در میانگین سطوح تنش را رقم تابلادیلا نسبت به سایر ارقام دارا بود.

 

خرید این محصول

 
 بیت پی    ملت    زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا واتس آپ بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و  واتس آپ)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول