پایان نامه مکانیک تهويه مطبوع و صنايع مرتبط به آن

توضیحات محصول

دانلود پایان نامه مکانیک تهويه مطبوع و صنايع مرتبط به آن

 

موارد استفاده از تبريد:

 

زماني از صنعت تبريد فقط براي تهيه يخ استفاده مي شد ولي امروزه براي تهيه و نگهداري مواد غذايي بطور موثر و در عمليات صنعتي و تهويه مطبوع براي خنک سازي در سطح وسيعي از تبريد استفاده مي شود . کاربرد تبريد در رشته هاي مختلف صنعتي و زندگي موجودات زياد بوده ولي بطور خلاصه مي توان آنها را به چهار دسته تقسيم کرد :

1- در تهيه و نگهداري مواد غذايي

2- در صنايع شيميايي

3- در دستگاههاي سرد کننده خانگي و مخصوص

4- در تهويه مطبوع و تهويه صنعتي

با توجه به اهميت تهويه مطبوع و تهويه صنعتي و نياز اين صنعت به چيلر در اين مورد بيشتر توضيح داده مي شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

بررسي چيلرها :

تا حدود 30 سال پيش انتخاب چيلرها کار ساده اي بود و نتايج مربوطه تقريبا قابل پيش بيني بودند و در اکثر موارد انتخاب چيلر به دو نوع رفت و آمدي ( کمپرسوري ) و يا چيلرسانتريفوژ محدود مي گرديد که با کندانسور هوايي يا آبي کار مي کردند . مايع مبرد هر دو نوع چيلر از گازهاي فريون CFC و يا HCFC مي باشند، در موارد خاصي نيز از چيلر چرخ دنده اي و يا چيلرهاي جذبي استفاده مي گرديد. ولي در دهه 70 ( 1970 ميلادي) اتفاقاتي رخ داد که تحول عظيمي در بازار چيلر بوقوع پيوست و انتخاب چيلر را براي طراحان سيستم هاي تهويه مطبوع مشکلتر نمود.

اولين واقعه بالا رفتن شديد و مداوم قيمت برق بود. دو برابر شدن و حتي چند برابر شدن قيمت نفت در جهان باعث گرديد که اکثر دولتهاي اروپايي و آمريکايي و ژاپن قيمت برق را منتاسبا افزايش دهند .

نتيجه مستقيم اين اقدام، بالا رفتن سرمايه گذاري اوليه و هزينه هاي نگهداري تاسيسات تهويه مطبوع بود که باعث محدود شدن ساعات کار اين سيستم ها و در بعضي از موارد منجر به تغيير و تعويض کلي اين تاسيسات گرديد .

وارد شدن عامل « هزينه انرژي » و عدم اطمينان از مقدار  آن در آينده ، محاسبات اقتصادي انتخاب چيلر را براي طراحان سيستم هاي تهويه مطبوع مشکل نمود. علاوه بر عامل انرژي ، اثر گازهاي HCFC, CFC بر تخريب لايه ازن ، اگر چه از سال 1976 بطور مشکوک توسط دانشمندان عنوان شده بود، در سال 1985 بطور رسمي و غيرقابل انکار اعلام و آينده سيستم هاي تهويه مطبوع جزو يکي از داغ ترين بحث هاي روز گرديد . حالا ديگر طراحان علاوه بر پارامترهاي اقتصادي هزينه برق مي بايست در انتخاب مايع مبرد چيلرها نيز تحقيق نموده و عواقب آتي استفاده از انواع مبردها را در انتخاب چيلر ملحوظ بدارند.

 

 

خرید این محصول

 
 بیت پی    ملت    زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا واتس آپ بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و  واتس آپ)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول