برسي مسائل اساسي ايمني و بهداشت حرفه اي دركارخانه آبشار هنر ماکو

توضیحات محصول

مقدمه:

انسان از آغاز آفرينش به منظور استمرار حيات ، به كار و كوشش مجبور بوده و در اين راه سختي هاي بسياري را متحمل شده است . امروزه به علت رشد روزافزون جمعيت و مصرف بيش از اندازه و برپايي صنايع بزرگ ، استفاده از انواع ماشين آلات ، تجهيزات ، فرآيندها ، موادشيميايي و . . . امري گريزناپذير شده است . صنعتي شدن و توليد فزاينده ، مخاطراتي گوناگون را براي نيروي كار به ارمغان آورده و موجب شده نيروي كار در معرض عوامل زيان آور بسيار قرار گيرد ، عواملي كه جزء جدايي ناپذير صنعت و توليد به شمار مي آيند و همواره تندرستي نيروي كار را تهديد مي كنند .

نيروي كار هر كشور ، بويژه كشورهاي در حال توسعه ، بخشي پراهميت از سرمايه ملي دانسته شده و از پايه هاي توسعه اقتصادي و اجتماعي انگاشته مي شود . ازاين رو ، حفاظت از تندرستي نيروي كار و بهسازي محيط كار از اهميتي شايان توجه برخوردار است . بي گمان ، اقتصادي شكوفا و صنعتي خودكفا بدون داشتن نيروي كار سالم و تندرست امكان پذير نخواهد بود .

مفهوم كارورزي عبارت از پروراندن و تعليم است و هدف آن ايجاد مهارت در كار مي باشد . باتوجه به اينكه اساسي ترين هدف هر دوره آموزشي تربيت افراد براساس نيازهاي كاري است , كارورزي‌به عنوان يك فاكتور تكميل كننده از اهميت بسزايي در رسيدن به اين هدف برخوردار مي‌باشد.

 از جمله مواردي كه در كارورزي , فرد كارورز به آنها آگاهي پيدا مي كند عبارت است از :

- ايجاد مهارت تخصصي

- آشنايي با معيارهاي سازماني

- برانگيختن حس خلاقيت

- آشنايي با محيط كار

- آماده شدن جهت پذيرش مسئوليت

باتوجه به اين مسئله اهميت موضوع كارورزي بيشتر نمايان مي شود . پيداست كه رسيدن به موارد ذكرشده فوق در گرو تلاش و همت شخص كارورز مي باشد .

 

بهداشت حرفه ای و اهمیت آن :

بي شك نيروي انساني به عنوان يكي از اركان اصلي توليد نقش مهمي در پيشرفت صنعت و اقتصاد هر جامعه ايفا مي كند . دستيابي به توسعه پايدار بدون توجه به اين عامل ممكن نخواهد بود

از سوي ديگر در دنياي امروز صنايع و توليد كنندگان براي ورود به بازار جهاني نيازمند دريافت استانداردهاي مختلفي مي باشند كه حراست از نيروي انساني از اركان اصلي آنهاست . در اين ميان بهداشت حرفه اي وظيفه صيانت از اين سرمايه بزرگ را عهده دار است .

با نگاهی کوتاه به گذشته ای نچندان دور و مقایسه آن با وضعیت فعلی می توان به اهمیت بهداشت حرفه ای در دنیای امروز بیشتر پی برد :  

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول