افسردگي در زنان

توضیحات محصول

ضرورت و اهداف تحقيق:

با آنكه در دهه هاي اخير‘ پشرفتهاي سريع و چشم گيري در رشته هاي پزشكي ديده مي شود‘ با اين حال يك نوع حس بلاتكليفي و سرماخوردگي نهاني در بين مردم بويژه در قشري خاصي شيوع پيدا كرده است. اين ناراحتي هاي رواني طبيعتا جسم آدمي را به سمت بيماريهاي روان تني مانند افسردگي كه خودكشي يكي از عواقب آن است‘ سوق مي دهد. به عقيده بسياري از دانشمندان 60 درصد از بيماري هاي جسمي اغلب به علت فشارهاي رواني است و عوارض فراواني بر دستگاههاي مختلف بدن و از جمله كاهش عمر طبيعي شخص مي گذرد. در جامعه كنوني كه مملو از مشكلات و محيطهاي متشنج است‘ زمينه بيشتري براي بروز بيماريهاي رواني مهيا شده است و به طبع افسردگي هم به خصوص در زنان رو به افزايش است به همين علت در اين تحقيق ( افسردگي در زنان) سعي بر شناسايي اين بيماري و عوامل بوجود آورنده آن به خصوص در زنان شده است و در آخر راههاي كسب آرامش از نظر روانشناسي و ديدگاههاي قرآن و روايات در مورد افسردگي بيان شده است.

 

پيشينه موضوع:

در مورد افسردگي وعلل آن در كتب مختلفي صحبت شده است مثلا در كتاب (بهداشت رواني زنان) در مورد علل افسردگي به خصوص در زنان بحث كرده است.

در كتاب (خلاصه روان پزشكي علوم رفتاري- روان پزشكي باليني) در مورد تعريف و تاريخچه افسردگي و افسردگي مانيك و افسردگي خويي سخن به ميان آورده است.

در كتاب (آسيب شناسي رواني) در مورد يكي ديگر از انواع افسردگي (اختلال شيدايي-افسردگي) سخن گفته است.

در كتاب (مشاوره كاربردي) افسردگي در سنين مختلف را بين كرده است.

در كتاب(آثار فردي معاد از ديدگاه قرآن) در مورد تاثير افسردگي برمعنويت و زندگي دنيوي و اخروي شخص را بيان كرده است.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول