(پايان نامه مديريت صنعتي )ارزيابي عملكرد مناطق عملياتي انتقال گاز با استفاده از تلفيق مدل منشور عمل

توضیحات محصول

مقدمه

نظارت و ارزيابي موضوعي است كه از زمان مطرح شدن نظريات كلاسيك مديريت همواره مدنظر بوده است. به عبارت ديگر تمام نظريات مديريت به نحوي به موضوع نظارت، كنترل و ارزيابي بها داده و آنرا يكي از وظايف اساسي مديريت دانسته اند. اما آنچه قابل ذكر است، تغيير نگرشي است كه در اين رابطه صورت گرفته است.

پس از انتقاد «كاپلن و نورتن» از اطلاعات سنتي حسابداري و مالي ، مدلهاي بسياري جهت ارزيابي عملكرد معرفي گرديد كه علت آن نيز ناتواني سيستم هاي ارزيابي عملكرد سنتي و مالي در فراهم كردن اطلاعات مناسب و لازم براي تصميم گيري مديران بود. اما با وجود پيشرفتهاي قابل توجه در طراحي چارچوبها و سيستم هاي ارزيابي عملكرد، بسياري از شركتها همچنان به شكلي ابتدايي بر شاخص هاي سنتي تكيه كرده اند.

از طرفي چارچوبهاي مدرن و جديد، تنها مباحث مفهومي را بيان كرده و به ندرت به كاربردي كردن آنها پرداخته اند و نيازي كه هم اكنون در اين زمينه وجود دارد، كار بيشتر براي عملياتي كردن اين مفاهيم كلي مي باشد بطوريكه بتوان براي هر سازمان، ارزيابي منحصر به فرد و مخصوص آن سازمان را انجام داد.

توسعه و گسترش وظايف دولت و به تبع آن سازمانهاي دولتي، امر ارزيابي عملكرد آنها را اجتناب ناپذير ساخته است چرا كه محدوديت منابع، سرعت و كيفيت ارائه كالاها و خدمات، تشديد رقابت و ضرورت انجام هدفمند امور، زمينه توجه به عملكرد اينگونه سازمانها را فراهم آورده است. اما تا كنون نظامي جهت اجراي اين امر طراحي نشده و در صورت ارزيابي، از روشهاي غير علمي و بيگانه با نظريات جديد دراين زمينه استفاده شده است. لذا اين پژوهش با تركيب دو رويكرد كيفي و كمي به دنبال ارائه يك الگوي مناسب ارزيابي عملكرد در مناطق عمليات انتقال گاز است.

مساله اصلي تحقيق

به دليل عدم وجود سيستم ارزيابي عملكرد مناسب دراكثرسازمانهاي دولتي نظيرمناطق عملياتي انتقال گاز و محدوديتها و كمبودهاي مدلها و تكنيكهاي موجود در اين زمينه ، ارائه الگويي جامع و عملياتي براي ارزيابي عملكرد ضروري به نظر مي رسد ، كه در اين تحقيق سعي خواهد شد تا با تلفيق چارچوب منشور عملكرد و مدلي جديد در زمينه تحليل پوششي داده ها (DEA) و برنامه ريزي آرماني اين الگو ارائه گردد.

 

تشريح و بيان موضوع

ارزيابي عملكرد و بهره وري در دهه هاي اخير هم از جانب مجامع علمي و هم مديران و ديگر استفاده كنندگان مورد توجه بسيار قرار گرفته است . متدها و تكنيكهاي بسياري جهت ارزيابي عملكرد ايجاد شده است كه هر كدام مجموعه اي از شاخص ها را جهت ايجاد توازن در ديدگاههاي سنتي و تك بعدي به عملكرد معرفي مي نمايند. اما علي رغم تمامي اين پيشرفتها در ارزيابي عملكرد ، بسياري از سازمانها همچنان بر شاخص هاي عملكرد سنتي و مالي متكي هستند.(Tangen ,et al, 2004)

 

خرید این محصول

 
 بیت پی    ملت    زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا واتس آپ بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و  واتس آپ)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول