روشنايي زير گذرها و تونلها

توضیحات محصول

پيشگفتار

 

كاربرد جهاني كامپيوترهاي شخصي در مهندسي روشنائي بصورت يك مصرف روزانه در دهه گذشته روز به روز افزايش يافته است. استفاده از كامپيوترها ديگر بعنوان پرستيژ شغلي نيست , بلكه استفاده گسترده اي از آنها در آزمايشگاهها و دفاتر مهندسي ميشود . اين بدين معني است كه امروزه هر شخصي كه به كامپيوتر و نرم افزارهاي مهندسي روشنائي دسترسي داشته باشد ميتواند به راحتي محاسبات مربوطه را انجام دهد . در نظر نگرفتن اصول مورد استفاده در محاسبات طراحي در برنامه هاي كامپيوتري مي تواند خطرناك باشد.

  در اين كتاب يك زمينه در رابطه با تكنيكهاي طراحي مورد استفاده در مهندسي روشنائي را در اختيار خواننده قرار ميدهد وخواننده را با موارد استفاده واقعي آنها آشنا مي سازد. در ادامه جزئيات اندازه گيريهاي فوتومتريك بعنوان يك اطلاعات خروجي در زمينه طراحي و محاسبات مهندسي روشنائي براي چك كردن آن در اختيار خواننده قرار داده ميشود . ما اميدواريم كه مطالب گفته شده در اين كتاب مورد استفاده كساني كه ميخواهند شخصاً اقدام به نوشتن برنامه كامپيوتر خويش كنند قرار گيرد . كه كاري بس ارزشمند است .

اطلاعات داده شده در اين كتاب با اين فرض ميباشد كه خواننده داراي يك اطلاعات مقدماتي از مهندسي روشنائي است .

قسمتهايي از مباحث اين كتاب كه به روز شده از مطالب كتابي است كه در سال 1968 با عنوان Lighting Fittings – Performance and Designe (Pergamon Press)  منتشر كرديم . كتاب ياد شده مجموعه اي از اطلاعات و تجربيات همكاران ما در زمينه مهندسي روشنائي است . كتاب حاضر آميخته اي از اين مطالب و روشهاي نوين محاسباتي است كه با كمك ناشرهاي ما آقاي Eliane Wigzell و Kirsty Stroud به چاپ رسيده است . ما اميدواريم توانسته باشيم به اهداف مورد نظر خود دست يافته باشيم . از تمام كسانيكه مارا كمك كردند متشكريم .

     در اينجا جا دارد كه از آقاي Jacques Lecocq از شركت Thorn Europhane  و آقاي Simons بخاطر كارشان بر روي اين موضوع و كمك به گردآوري و ويرايش محاسبات و آقاي Kit Cuttle و آقاي Kevin Mansfield بخاطر بازخواني مطالب فوق و پيشنهادات سازنده شان و پرفسور Peter Tregenza و دكتر Paul Littlefair كه راهنمائيهاي ارزنده اي در بحث روشنائي روز به من نمودند و همچنين از R.Lamb از NPL و آقاي J.A.Lynes كه ما رادر بخش كتاب كمك نمودند تشكر ميكنيم .

     دكتر Bean از همسرش بخاطر صبر و تحمل در انجام گردآوري و تدوين مطالب كتاب تشكر مينمايد . هر دو نويسنده از همسرانشان بخاطر فراهم نمودن محيطي با آرامش در طي مدت نوشتن اين كتاب قدرداني مينمايند .

 

 

 

 

 

 

 

A.R.Bean

R.H.Simons

13 December 1999

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل (( 1 ))

 

« ميدان روشنايي يک چراغ »

 

1-1 ) سيستم مختصات

     تمام منابع نوري ميتوانند به عنوان توليد کننده ميدان روشنايي به صورت گسترده از منبع در تمام يا بعضي جهات در نظر گرفته شوند. ( يعني ناحيه اي از فضا که به وسيله ي گستره ي مرئي از تشعشع الکترومغناطيسي پر شود .)  بطوركلي ،  اين مشخصه  ميدان  در فضا تا زمانيکه به وسيله ي يک واسط به غير از هوا مانند ديوار قطع يا تغيير يابد ،وجود دارد.

     اگر بخواهيم توزيع ميدان روشنايي را در بعضي جهات را مورد مطالعه و ثبت قرار دهيم چند كار بايستي انجام گيرد . اول اين که بايستي وسيله اي براي بيان موقعيت هر نقطه در فضا نسبت به منبع نور در نظر گرفته شود . دوم اينكه  سيستم كميتها و واحدها بايد طوري در نظر گرفته شود كه بتوان محاسبات روشنايي  بصورت قابل قبولي انجام گيرد .

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول