دي الكتريك سنج و هدايت سنج ديجيتالي

توضیحات محصول

عنوان                                    صفحه

 

مقدمه .................................................................................................        6

فصل اول : ضرايب رسانايي و دي الكتريك ......................................       8

فصل دوم : ساخت دي الكتريك سنج با استفاده .............................       14

        از يك نوسان ساز موج مربعي

فصل سوم : ساخت رسانايي سنج با استفاده از يك .........................     29

        Milli Ohm Meter

فصل چهارم : AVR و LCD ............................................................    39

فصل پنجم : شرح پروژه ....................................................................     53

 

 

 

 

 

 

 

                مقدمه

 

امروزه وسايل اندازه گيري متعددي در دنيا ساخته شده اند كه هر يك به منظور خاصي بكار مي روند . علت اين تعدد ، وجود عناصر و نيز پارامترهاي مختلف مانند ولتاژ ، جريان ، توان و غيره آن هم در رنج هاي گوناگون ميباشد كه باعث شده شركت هاي مختلف سازنده وسايل اندازه گيري الكتريكي و الكترونيكي رقابت تنگاتنگي در جهت بهينه نمودن هر چه بيشتر اين وسايل داشته باشند . نمونه بارز اين رقابت را مي توان دستگاه هاي اسيلوسكوپ نام برد كه امروزه بسيار پيشرفته تر شده اند و حتي مي توان با نصب يك كارت (بورد) ساده بر روي Slot كامپيوتر با هزينه بسيار كمتر يك اسيلوسكوپ پيشرفته داشت . همين طور مي توان دستگاه هاي اندازه گيري را مثال زد كه Probe  اين دستگاه كه بصورت يك قلم بزرگ ميباشد ، خودش يك سيستم  اندازه گيري نيز مي باشد تا هم سبكتر و هم راحت تر باشد .

اما در اين ميان هنوز هم پارامتر هايي هستند كه شايد تا به حال به آن ها زياد توجه نشده باشد . علت اين امر آن است كه شايد تا بحال ضرورتي پيدا نشده تا اندازه گيري شوند يا شايد با يك فرمول ساده از مقادير ديگر بدست آيند .

يكي از اين پارامترها دي الكتريك و ديگري رسانايي قطعات مختلف مي باشد. البته جهت ساخت دستگاهي كه بتواند اين مقادير را اندازه بگيرد ، بايد توجه داشت كه اين پارامتر ها با پارامتر هايي نظير مقاومت ، جريان ، ولتاژ ، ظرفيت خازن و غيره تفاوت عمده اي دارند و آن اين است كه در پارامتر هاي مذكور سه ديمانسيون طول ، عرض و ارتفاع نقشي ندارند و محدوديتي از اين نظر وجود ندارد ، اما در مورد دي الكتريك و رسانايي ( رسانايي ويژه ) بايد توجه داشت كه اندازه جسم نيز بايد مد نظر باشد .

حال فرض مي كنيم كارخانه اي براي بهينه سازي توليد محصولات خود ميخواهد اين مقادير را اندازه بگيرد تا با بررسي اين خاصيت بتواند محصولات خود را با يك درجه خلوص بسازد ( همان طور كه مي دانيم با تغيير درجه خلوص در يك ماده جامد ضريب دي- الكتريك آن فرق خواهد كرد ) . بنابراين مي دانيم كه اندازه كليه اين محصولات توليد شده همگي به يك صورت بوده و با توجه به صفحات معيني كه با فاصله به خصوصي از هم تعبيه شده اند اين جسم را در بين آن دو صفحه قرار داده و به راحتي با فشردن يك دكمه ضريب دي الكتريك و يا رسانايي آن را اندازه مي گيريم.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول