پایان نامه برق مجتمع مسکونی شهدای سوم خرداد ناجا

توضیحات محصول

طرح سيستم اتصال زمين (ارت ) :

سيستم اتصال زمين در ساختمانها از اهميت ويژه اي برخوردار است که چندنمونه از آن را شرح مي دهيم .

الف : سيستم اتصال زمين براي وصل کردن سيم نول ژنراتورها و ترانسفورماتورها وغيرو به زمين به کار مي رود.

ب: استفاده از سيستم اتصال زمين براي زمين کردن برق گيرها .

ج : اطمينان از ايمني وسايل و تجهيزات  حامل جريان مانند بدنه ماشين آلات و غيره و از نظر هم پتانسيل بودنشان با زمين درموارديکه ايزولاسيون الکتريکي آسيب ديده باشد.

د : فراهم ساختن ايمني لازم براي تعميرات تجهيزات الکتريکي توسط تخليه الکتريکي آنها قبل از شروع تعميرات .

اصولاً براي مقابله با افزايش ولتاژ و پيدايش ناگهاني آن در شبکه ها يک سيستم اتصال زمين مناسب لازم به نظر مي رسد چنانچه سيستم اتصال زمين تاسيسات نامناسب بوده و يا به عبارت ديگر مقاومت زمين سيستم کافي نباشد احتمالا حوادث ناگوار و زيانهاي مادي پديد خواهد آمد.

در برخي موارد بهتر است از چندين سيستم اتصال زمين که در چندين نقطه به هم مرتبط شده باشند استفاده نمود. تا انيکه مقاومت زمين به قدر کافي حاصل شود.

از الکترودهاي زمين وصفحات مسي براي سيستم اتصال زمين استفاده مي شود که اندازه و , تعداد آنها را مقاومت زمين ومقدار جريان و پتانسيل خطوط تعيين ميکند در صورتيکه مقاومت زمين بيشتر ازحد باشد مي توان اضافه کردن نمک و ذغال و موادکاهنده مقاومت زمين مثل بنتنيت , به خاک مقدار مقاومت را تا حدي پايين آورد.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال    بیت پی    ملت   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا واتس آپ بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و  واتس آپ)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول