بیمه کیفیت در برنامه های لیسانس و ارشد مدیریت دولتی مطالعۀ تطبیقی

توضیحات محصول

مقاله ترجمه شده :بیمه کیفیت در برنامه های لیسانس و ارشد مدیریت دولتی  مطالعۀ تطبیقی

مختصر مقاله :

برنامه های ارشد در رشتۀ مدیریت دولتی گویای دو روند می باشد و علیرغم ضد و نقیض بودن، هم همگرایی و هم اختصاصی بودن تحمیل شده توسط واقعیت های قاره ایی / ملی را بیمه می کنند :

  • تمرکز موضوعی بر مدیریت دولتی (MPM)، سیاست های دولتی (MPP)، امور دولتی (MPA)
  • تنوع و گوناگونی محتوا و روش های تعلیمی مربوط به سنت ها و توسعه های عمومی ملی

کار روی افزایش و ارتقای حوزۀ آموزش عالی اروپا (EHEA) در وضعیت اعمال وصول اعلانیۀ Bologna مشهودتر است. کنفرانس اداری اخیر EHEA و سومین Forum سیاست Bologna در بخارست براین تأکید داشته است که EHEA براساس اصول مشترک اروپایی و بین المللی سازی رو به رشد آموزش عالی بر پا می گردد و HEI ها فرصت ارزیابی، معتبرسازی یا ممیزی که فعالیت های گوناگون آن ها را با هم تلفیق می کند و دارای ارزش افزودۀ بین المللی است را با آغوش باز می پذیرد. تمرکز کشورهای EHEA بر ارتقای بیمه کیفیت در (QA) در آموزش عالی در ساخت مؤسشسه ایی و ترویج محتوی و شیوه ها همساز در سطح اروپا بیان شده است. ضرورت بین المللی سازی برنامه نیز تحت حمایت و پشتیبانی سازمان های فراملی QA و پروژه های متعدد هدف گذاری شده در برنامه های مشترک می باشد. در این موقعیت، هدف مقالۀ حاضر ارائه مدالیته ها و شیوه های مناسب برگرفته از ارزیابی های خارجی QA برای کیفیت برنامه ها در حوزۀ مدیریت دولتی که توسط آژانس رومانیایی بیمه کیفیت در آموزش عالی (ARACIS) و اتحادیۀ اروپایی معتبرسازی مدیریت دولتی (EAPAA) برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در مدرسۀ ملی مطالعات سیاسی و مدیریت دولتی در بخارست کشور رومانی به شیوۀ تطبیقی می باشد. چهارچوب کلی تحقیق براساس اولویت های اتحادیۀ اروپایی بیمۀ کیفیت در آموزش عالی (ENQA) ارائه خواهد شد و مبتنی بر گزارشات خود ارزیابی و هم چنین گزارشات ارزیابی خارجی که اخیراً توسط متخصصان ARACIS و EAPAA حاصل گردیده می باشد.

کلید واژگان : بیمه کیفیت در آموزش عالی، چهارچوب اروپایی بیمه کیفیت، روش شناسی های ارزیابی تطبیقی

 

خرید این محصول

 
 بیت پی    ملت    زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا واتس آپ بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و  واتس آپ)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول