بهبود خروجی های کارمند؛ تأثیرات وابسته¬ی (متقابل) هوش عاطفی مدیران و سبک رهبری

توضیحات محصول

مقاله ترجمه شده :بهبود خروجی های کارمند؛ تأثیرات وابسته¬ی (متقابل) هوش عاطفی مدیران و سبک رهبری

چکیده فارسی:

هدف- هدف این مقاله، بررسی تأثیرات متقابل هوش عاطفی مدیران، سبک رهبری و خروجی­های کارمند است. به ویژه، این مقاله در جستجوی بررسی اثرات تعدیلی بالقوه­ی سبک رهبری تحولی بر روابط بین هوش عاطفی مدیران و نتایج(خروجی­های) کارمند به مانند عملکرد کارمند، رضایت شغلی، تعهد سازمانی و استرس(فشار) شغلی می­باشد.

طراحی، روش شناسی، رویکرد- این مطالعه در دو سازمان بزرگ در شانگهای چین و بر جامعه­ی آماری­ای متشکل از مدیران و زیردستان به تعداد۳۲۳ نفر انجام شده. هوش عاطفی از طریق مقیاس هوش عاطفی ونگ  و سبک رهبری به واسطه­ی پاسخنامه چندعاملی­رهبریسنجیده شدند.

نتایج- یافته­ها نشان دادند که سبک رهبری تحولی مدیران به شدت رابطه­ی بین هوش عاطفی مدیران و رضایت شغلی کارمند را تعدیل می­کند. با این وجود، سبک رهبری تحولی مدیران هیچ­گونه اثر تعدیلی­ای را بر رابطه­ی بین هوش عاطفی مدیران و عملکرد کارمند، تعهد سازمانی و استرس شغلی گزارش نکرده است. اصالت/ارزش-یافته­های این مطالعه به بینش­های موجود در رابطه با ارتباطات متقابل هوش عاطفی مدیران،

سبک رهبری و خروجی­های کارمند کمک می­کند و نشان می­دهد شدت تاثیر هوش عاطفی مدیران بر رضایت شغلی باید از طریق یک متغیر سوم، رهبری تحولی نشان داده شود.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول