آمادگی برای مدیریت

توضیحات محصول

مقاله ترجمه شده :آمادگی برای مدیریت

مقدمه

در جستجوی جهانی به دنبال بهبود و پیشرفت، توسعه و پذیرفته شدن، تحصیلات رسمی نقش اصلی و محوری را بازی می کند. مدارس فراخوانی شده اند تا مبدل به سازمانهایی برای یادگیری، تغییر شکل یافتن، وفق پذیری و مرتب بودن شوند. مدارس قبرس هم سعی در دنباله روی از روند فعلی دارند اما گزارش ها مبتنی بر ضعف این مدارس در ایجاد دیدگاهی برای پیش بردن آنها هستند (کازامیاس و همکارانش 2004؛ جورجیو و همکارانش 2001). این ویژگی یک سیستم آموزشی محافظه کارانه و شدیدا متمرکز است. معلمان ارشد در جایگاه تاثیرگذاری در اجتماعات خود هستند و نقش آنها در کل در ارتباط با ارتقاء استانداردها، بهبود مدارس ئو توسعه آنها مورد توجه است. همانطور که هریس و همکارانش (2003) بحث می کنند، "مدارس موثری که ظرفیت پیشرفت را دارند توسط معلمان ارشد هدایت شده اند که مشارکتی قابل ملاحظه و قابل اندازه گیری را در کارآمد واقع شدن واحدشان دارند". در نتیجه آماده سازی ابتکارات معلمان ارشد موضوع مورد تاکید و تمرکز این بحث و نیز تحقیق در ملت های زیادی است. با وجودی که آماده سازی رهبران مدارس پیشینه ای طولانی و غنی در جهان غرب (ایالات متحده و انگلستان) و کشورهای دیگر داشته اند، همانطور که بوش و جکسون (2002) می گویند، شناخت نیاز به آماده سازی مناسب و کافی رهبران مدارس به کندی پدیدار شده است. در بسیاری از کشورها آموزش لازمه قرار گرفتن در جایگاه معلمان ارشد نیست و فرض بر این است که یک معلم خوب می تواند یک معلم مسئول یا ارشد خوب شود. قبرس هم در این گروه قرار دارد.

در قبرس، مقدمه برنامه های آموزشی مدیریت و رهبری  در تحصیل همچنان در مرحله اولیه خود قرار دارد و بسیار عقب تر از نیازهای حقیقی معلمان ارشد قبرسی است. آنهایی که مسئول سازماندهی برنامه های آموزشی در سیستم پداکوژی هستند (CES) به دلیل این حقیقت که خود آموزش ندیده اند و حتی رهبران خوبی برای مدارس نبوده اند با شکست مواجه شدند (چارالامپوس 2004). این شکست با ضعف در رویه هایی برای انتخاب رهبری همراه بود. این مقاله تلاشی برای از میان بردن این حوزه از CES و ارائه دیدگاه های اولیه معلمان ارشد در آماده سازیشان برای ریاست در قبرس است.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول