مروری بر بررسی روش‌های بهینه سازی ازدحامی مبتنی بر طبیعت و مسیرهای تحقیق کنونی

توضیحات محصول

مقاله ترجمه شده :مروری بر بررسی روش‌های بهینه سازی ازدحامی مبتنی بر طبیعت و مسیرهای تحقیق کنونی

چکیده

زمینه/ اهداف. در دنیای امروزی، یافتن راه حلی عملی برای مسائل ترکیبی، کاری مهم می‌باشد. هدف اصلی این مقاله، تحلیل و درک الگوریتم‌های مبتنی بر طبیعت است که جهت توانمندی ما برای یافتن راه حل به بهینه می‌باشد.

روش‌ها/ تحلیل آماری: الگوریتم بهینه سازی غذایی با باکتریایی (BFOA)، الگوریتم کرم شب تاب، بهینه سازی کلونی مورچه (ACO)، بهینه سازی کلونی زنبور، بهینه سازی فاخته و غیره. که در متعادلسازی بار انرژی، برآورد هزینه، مسیریابی بهینه بخش‌بندی رنگ بحث می‌شود. این مقاله بطور برجسته، محدودیت‌ها و مشخصات همگرایی هر الگوریتم، جهت حل برخی از مسائل مواجه شده در زمینه‌های متنوع کاربردی را نشان می‌دهد.

یافته‌ها: الگوریتم‌های کلونی مورچه در یافتن راه حل ها در ۱% از راه‌حل‌های بهینه مشخص شده، موفق می‌باشند. راه حل بهینه که در BFOA یافت می‌شود از طریق تنظیم اندازه کموتاکسی یافت شد. این مقاله نیز نتایج تحقیقاتی متنوع صورت گرفته در زمینه‌ها متنوع را با استفاده از روش‌های هوش ازدحامی تحلیل می‌نماید.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول