تغییر PLCs (کنترل کننده منطق قابل برنامه نویسی)

توضیحات محصول

مقاله ترجمه شده :تغییر PLCs (کنترل کننده منطق قابل برنامه نویسی)

چکیده مقاله :

منبع 208 توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و به عنوان جایگزین مخربی برای فایل  s7otbxdx.dll سیماتیک می باشد. در ابتدا این نکته ارزش یادآوری دارد که هدف نهایی  Stuxnet آلوده کردن نوع خاصی از ابزار کنترل کننده منطق قابل برنامه نویسی (PLC) سیماتیک می باشد. ابزارهای PLC توسط مجموعه ای از کد و اطلاعات که توسط زبان های مختلفی همانند STL یا SCL نوشته می شوند بارگذاری می گردند. کدهای جمع آوری شده به عنوان مجموعه ای به نام MC7 می باشد. این مجموعه ها توسط PLC به اجرا در می آیند تا به ارزیابی، کنترل و اجرای فرایندهای صنعتی بپردازند.

فایل اصلی s7otbxdx.dll مسئول مدیریت تبادل واحدهای متنی PLC بین ابزار برنامه نویسی ( کامپیوتری که به اجرای مدیریت سیماتیک بر روی ویندوز می پردازد) و PLC می باشد. با جایگزین کردن این فایل dll با فابل خودش، Stuxnet قادر می باشد تا فعالیت های زیر را به اجرا در آورد.

- ارزیابی واحدهای متنی PLC نوشته شده و توسط PLC خوانده می شوند.

- آلوده کردن PLC توسط وارد کردن واحدهای متنی خود و جایگزین کردن و آلوده کردن واحدهای متنی موجود.

- پوشش دادن این حقیقت که PLC آلوده می باشد.

PLC سیماتیک 101

برای دسترسی به PLC، نرم افزار خاصی می بایست نصب گردد. Stuxnet به طور ویژه ای نرم افزار WinCC/Step 7 را مد نظر قرار می دهد.

با نصب این نرم افزار، برنامه نویس می تواند با کابل اطلاعات به PLC مثصل شده و به محتوای حافظه دسترسی پیدا کند، آن را پیکره بندی کرده، برنامه ای را بر روی آن دانلود کرده، یا کدهای بارگذاری شده قبلی را اشکال زدایی کند. زمانی که PLC پیکره بندی و برنامه ریزی شد، ویندوز قطع شده و PLC می تواند به تنهایی عمل کند. برای اینکه به شما نشان دهیم چنین ایده ای چگونه به نظر می آید، شکل 20 تصویری از تجهیزات تست شده اصلی را نشان می دهد.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول