الگوریتم سریع و نخبه گرای مرتب سازی ژنتیکی غیر مغلوب برای بهینه سازی چندمنظوره NSGA-II

توضیحات محصول

 مقدمه مقاله:در این مقاله الگوریتم ژنتیک چند هدفی ارائه می کنیم و آن را به برنامه زمانبندی flowshop اعمال می کنیم.

چکیده

الگوریتم های تکاملی چند منظوره ای که از اشتراک گذاری و مرتب سازی چند منظوره استفاده می کنند، عمدتا به خاطر

(i)                                پیچیدگی محاسبانی O(MN3)) که M شماره هدف و N اندازه جمعیت است) مورد انتقاد قرار گرفته اند.

(ii)                              رویکرد غیر نخبه گرایی

(iii)                            نیاز به تعیین پارامتراشتراک

در این مقاله، ما یک مرتب سازی غیرمغلوب براساس الگوریتم تکاملی چند منظوره ( به طور خلاصه مرتب سازی غیرمغلوبGA-II یا NSGA-II) را مطرح می کنیم که هر سه مشکل ذکرشده در بالا را برطرف می کند.به طور خاص،یک روش مرتب سازی سریع غیرمغلوب با پیچیدگی محاسباتی O(MN2)  ارائه می گردد.ثانیا، انتخاب اپراتوری که یک استخرجفت گیری را با ترکیب جمعیت های والدین و فرزندان و انتخاب بهترین پاسخ از بین Nپاسخ ( از لحاظ سازگاری و گستردگی) ایجاد می کند، ارائه می گردد. نتایج شبیه سازی روی پنج مسئله مشکل نشان می دهد که NSGA-II، در اکثر مسائل، قادر به پیداکردن پاسخ های بیشتریدر مقایسه با PAES و SPEA- دو مورد از دیگر   EA های چندمنظوره نخبه گرا که توجه خاصی به ایجاد جبهه متنوع بهینه پارتو (Pareto )دارد- همگرایی بهتری با جبهه بهینه پارتو واقعی دارد. به خاطر نیازهای کم محاسباتی NSGA-II، روش نخبه گرا و روش اشتراک بدون پارامتر، NSGA-II بکاربردهای بیشتری در سال های پیش رو خواهد داشت.

 

خرید این محصول

 
 بیت پی    ملت    زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا واتس آپ بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و  واتس آپ)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول