BASS سیستم زنجیره ای به کمک پروتکل بیت تورنت برای ارائه خدمات ویدئویی به محض تقاضای مشتریان

توضیحات محصول

مقاله ترجمه شده :BASS سیستم زنجیره ای به کمک پروتکل بیت تورنت برای ارائه خدمات ویدئویی به محض تقاضای مشتریان

چکیده فارسی:

بیت تورنت، یک پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیرمی باشد که برای توزیع مقدار زیادی از

داده در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر یکی از رایج ترین ترین پروتکل ها برای انتقال فایل های بزرگ بوده، و تخمین زده شده است که تقریبا شامل ۴۳% تا ۷۰% تمام ترافیک های اینترنتی از فوریه سال ۲۰۰۹ (بسته به مکان جغرافیایی) بوده است.

برنامه نویسی به نام برام کوهن این پروتکل را در آوریل ۲۰۰۱ طراحی کرد و اولین اجرای آن را در دوم جولای ۲۰۰۱ منتشر ساخت. این پروتکل هم اکنونتوسط شرکت بیت تورنت کوهن جکایت می گردد. مشتریان پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر بیشماری برای انواع پلتفرم های محاسباتی وجود دارد.

از ژانویه ۲۰۱۱، پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر دارای ۱۰۰ میلیون کاربر و سهم بزرگی از پهنای باند شبکه نسبت به نت فلیکس و هلو بوده است.

در بسیاری از زمان ها پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظی، به طور متوسط دارای کاربران فعال بیشتری از یوتوب و فیس بوک بوده است. (این مورد اشاره به تعداد کاربران فعال در هر لحظه داشته و کل تعداد کاربران منحصر به فرد را شامل نمی گردد).

ا. مقدمه

پروتکل پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر برای کاهش تاثیر شبکه و سرور در ارتباط با انتشار فایل های بزرگ می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به جای دانلود کردن یک فایل از یک سرور مجزای مبدا، پروتکل پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر به کاربران امکان می دهد تا به طور همزمان به گروه میزبان برای دانلود و آپلود از یکدیگر، بپوندد. این پروتکل جایگزینی برای منابع مجزای قدیمی تر بوده و به عنوان تکنیک بازتاب دهنده منابع چندگانه برای توزیع اطلاعات بوده، و می تواند بر روی شبکه ها با پهنای باند کمتر کار کند بنابراین بسیاری از کامپیوترهای کوچک همانند تلفن های موبایل قادر می باشند تا به طور کارآمدی فایل ها را برای بسیاری از دریافت کنندگان منتشر کنند.

کاربری که می خواهد فایلی را آپلود کند در ابتدا فایل واصف کوچک تورنت ایجاد می کند که توسط ابزارهای موجود (وب، ایمیل، غیره) منتشر می کند. سپس فایل را از طریق گره پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر که به عنوان یک سید ( جستجو کننده) فعالیت می کند، در دسترس قرار می دهد. کسانی که دارای فایل واصف تورنت می باشند می توانند آن را به گره های  پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر خود داده که به عنوان کابر یا لیچر فعالیت کرده، که با اتصال به جستجو کننده و یا کابران دیگر آن را دانلود می کنند.

فایلی که منتشر می شود به بخش هایی به نام تکه  تقسیم می گردد. زمانی که اعضا تکه های جدید از فایل را دریافت می کنند، به عنوان منبع آن بخش برای اعضای دیگر می باشد، که باعث برجستگی سیدهای اصلی برای ارسال کپی به هر کامپیوتر و کاربر که به دنبال داشتن یک کپی از آن می باشند، می گردد. با استفاده از پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر، فعالیت توزیع فایل توسط کسانی که می خواهند به اشتراک گذاشته می شود؛ این مورد کاملا برای سبد ها امکان پذیر می باشد تا کپی مجزایی از فایل را ارسال کرده و در نتیجه به تعداد نامحدودی از اعضا ارسال می گردد.

هر بخش تحت حمایت بخش های نهفته ای قرار می گیرد که در واصف تورنت قرار می گیرند. این اطمینانی را ایجاد می کند که تغییر این بخش ها به طور مشخصی آشکار شده، و مانع تغییرات تصادفی و مخرب در بخش های دیگری که در گره های دیگر دریافت می گردد می باشد. اگر یک گره، به همراه کپی موثقی از واصف تورنت آغاز گردد، می تواند به تایید صحت کل فایل دریافتی بپردازد.

زمانی که یک عضو کاملا یک فایل را دانلود می کند، به عنوان یک سید اضافی در می آید. انتقال نهایی از اعضا به جستجوگر سلامت کل فایل را نشان می دهد ( همان طور که توسط زمان نشان داده شده یک فایل در شکل کاملش در دسترس می باشد).

ماهیت توزیع پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیر منجر به گسترش سیل وار یک فایل در میان بسیاری از گره های کامپیوتری اعضا می گردد. هر چه اعضای بیشتری به این مجموعه اضافه شوند، احتمال دانلود موفق کامل توسط هرگره خاص بالا می رود. در ارتباط با طرح توزیع اینترنتی سنتی، این منجر به کاهش قابل توجهی در هزینه سخت افزار توزیع کننده و منبع پهنای باند می گردد. آن همچنین باعث تکرار اطلاعات در برابر مشکلات سیستم، کاهش تکیه بر روی توزیع کننده اصلی شده و منابعی را برای فایل هایی که معمولا ناپایدار می باشند ایجاد کرده و بنابراین جستجو را برای افرادی که به مسدود کردن موارد توزیع شده در مقایسه با شرایطی که به محدودسازی موجود بودن فایل در یک دستگاه میزبان ثابت ( یا حتی چندین دستگاه) می پردازد، سخت تر می کند.

 

خرید این محصول

 
 زرین پال   
 
 

خواهشمنداست در صورت عدم دریافت فایل به با یادداشت کردن کد رهگیری و مراجعه به بخش پیگیری سفارش ها با زدن کد رهگیری فایل خود را مجددا دریافت کنید در غیر این صورت جهت هر گونه مشکل با شماره ذیل پیامک و یا تلگرام بدید

پشتيباني 24 ساعته (پيامك و تلگرام)

09189431367 

امکان پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب میسر است


 

سوالات و نظر شما در مورد این محصول